YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ

YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ

GELECEK ETKİNLİKLER

Bu mekanda henüz ileri tarihli bir etkinlik satışta değil. Mekanı beğenerek yeni etkinliklerinden haberdar olabilirsiniz.

GEÇMİŞ ETKİNLİKLERDEN

MEKAN HAKKINDA

Toroslar Belediyesi'nce, Halkkent Mahallesi'nde yaklaşık 12 bin m2'lik alanda başlatılan ve Selçuklu Türk Mimari özelliğini yansıtacak şekilde tasarlanan çok amaçlı Yunus Emre Kültür Merkezi'nin inşa çalışmaları hızla devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar'a ayrı bir canlılık katacak olan Kültür Merkezi Projesi yapımının en kısa sürede tamamlanacağına dikkat çekti.

"Sanatsal değeri ve Selçuklu Türk mimari özelliğiyle Toroslar ve Mersin'imize çok önemli bir eser kazandırıyoruz" diyen Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin ve bölge halkının merkezin içinde yer alacak tiyatro oyunları, seminerler ve panellere daha kolay katılma fırsatı bulacağını vurguladı.
Parklar, yeşil alanlar, spor kompleksleri, sosyal tesisleri ile Toroslar'ı 9 yılda geleceğe hazırladıklarını belirten Başkan Hamit Tuna; "9 yılda hayata geçirdiğimiz bu yatırımlar, ilçemize, sosyal kültürel ve ekonomik bağlamda ciddi katma değer sunacaktır. Halkkent Mahallesi'nde 12 bin m2'lik alanda inşa ettiğimiz Çok Amaçlı Kültür Merkezimiz de bu projelerden bir tanesidir" dedi.

36,841033 34,620853
İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Mimar Sinan Blv. 8 C, Çağdaşkent, 33230
    TOROSLAR / MERSİN