ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

ALEC EMPIRE

RE/TUNE v.01

Atari Teenage Riot'ın beyni ALEC EMPIRE İstanbul'da

Organizasyonunu yeni oluşum Vayb'ın üstlendiği RE/TUNE serisi, 11 Ekim 2013 Cuma günü Indigo'da Berlinli sıradışı müzisyen, DJ ve prodüktör ALEC EMPIRE'ın performansı ile başlıyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar çılgınca dans etmeye var mısınız?

RE/TUNE, Ekim 2013 - Haziran 2014 tarihleri arasında elektronik dans müziğinin İstanbul'daki kalesi Indigo'da gerçekleşecek etkinlikler serisidir. Serinin organizasyonunu yeni oluşum Vayb üstleniyor. İstanbullular, RE/TUNE serisinde 90'lardan bu yana elektronik dans müziğinin yeni biçimlerini bütün dünyaya ilk olarak duyuran, türünün en çarpıcı örneklerini sunmuş sanatçılar ve yeni nesil elektronik müzik sanatçılarının performanslarını birarada izleme ve dinleme fırsatı bulup, çılgınca dans edecekler. Vayb, RE/TUNE serisi ile İstanbul'un işitsel çeşitliliğini yeniden akort etmeye hazırlanıyor. Serinin ilk ayağında, 11 Ekim 2013 Cuma günü Indigo'da Berlin'li sıradışı müzisyen, Dj ve prodüktör ALEC EMPIRE'ı ağırlıyoruz. Gecenin açılışını ise İstanbullu Wreckage Sound System DJleri Yeterschism ve B-Stock yapacak.

ALEC EMPIRE

Alec Empire, çağdaş müziğin evrimine benzersiz katkılar sağlayan bir müzisyen olmasının yanında sıradışı bir DJ ve prodüktördür. Günümüzde birçok grup kariyerini tek bir albümle noktalarken, Alec nadiren görülen bir işitsel vizyon ve müzikal çeşitlilikle bezeli müzik yolculuğunu azimle sürdürüyor.

Alec Empire, Atari Teenage Riot grubunu ve "Digital Hardcore Recordings" isimli plak şirketini kurarak elektronik dans müziğinde yepyeni bir sayfa açtı. Bjork, Einstürzende Neubauten, Jon Spencer, Rammstein, Thurston Moore, Sonic Youth, Slayer gibi birçok sanatçıyla birlikte çalıştı. Nine Inch Nails, Rage Against The Machine ve Beck gibi efsanevi isimlerin turnelerinde yer aldı. Hiçbir kalıba sığmayan yenilikçi ve isyankar müziğiyle underground tekno sahnelerinden konser salonlarına, Hollywood filmlerinden sokaklara akarken peşindeki kalabalık hep arttı. Çok insan için çok önemli oldu.

RE/TUNE ilk etkinliğinde Alec Empire'ı ağırlıyor. O, My Bloody Valentine ya da Motörhead'den daha fazla gürültü çıkarırken, siz de sabaha kadar çılgınca dans etmekten kendinizi alamayacaksınız. Ancak hatırlatmakta fayda var: Alec Empire hakkında yazılabilecek ya da söylenebilecek hiçbir şey, bu gecede yaşayacaklarınızı tarif etmek için yeterli olmayacaktır.

http://www.alec-empire.com

WRECKAGE SOUND SYSTEM

Wreckage, ekipmanı eksik ruhu tam bir ses sistemidir, jeneratörü bile yoktur ama enerjisini asla yitirmez. Yani, Wreckage bir sokak çocuğudur, asla adam olmayacak, sağa sola çomak sokmayı seven haytanın tekidir. Sokaklardaki bu yolculuğu kaçırmayın.

http://www.facebook.com/WreckageSoundSystem

VAYB

Vayb, "All sounds will rise in İstanbul" (İstanbul'da bütün sesler yükselecek) mottosuyla, İstanbul'u yeni seslerle tanıştırmak üzere 2013 yılında kuruldu.

20yy.'ın en önemli çağdaş müzik besteci, yazar ve sanatçılarından John Cage 'All sounds' (Bütün sesler) kavramıyla müziğin tanımını genişletmişti. Vayb, Cage'in 'All sounds' kavramına göndermede bulunarak müziğin yaşayan, hayatın kendi gibi her an değişen, canlı ve dinamik bir iletişim aracı, bir keyif olduğunu hatırlatmak istemektedir. 15 milyondan fazla insanın bir arada yaşadığı büyük bir metropol olan İstanbul şehri ritmi ve gürültüsü ile adeta büyük bir konser alanını andırır ve bu canlı, değişken müziği kendi içerisinde barındırmaktadır. Günümüzde teknolojik gelişmeler ile iyice küçülen, herkesin herşeye o an ulaşabildiği, şehirlerin kendi sesini, birbirimizi dahi dinlemeye vakit bulamadığımız süratli dünyamızda Vayb, konser, festival, sergi ve parti organizasyonları ile hep birlikte dinlemeyi, eğlenmeyi, dans etmeyi, birlikte ağlamayı, gülmeyi kısacası paylaşmayı, sesleri seven herkese bir kaçamak olarak sunmayı amaçlamaktadır. Vayb, yeni bir müzik türediğinde ülkemize yıllar sonra ulaşıp, CD'den kasede çekilecek müziği 2 gün boyunca bekleyen nesil ile yeni üretilmiş bir esere o an ulaşılabilen hızlı neslin bir sentezidir. Bu bağlamda Vayb, bütün seslerle ilişki içerisinde olup, hiçbirşeyi bekleyemeyecek kadar hızlı değişen dünyamızla eş zamanda, İstanbul'un hareketliliğine yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

http://www.vayb.info

Alec Empire

ETKİNLİK TARİHİ

11 EKİM 2013, CUMA
11.10.2013 21:00:00 ALEC EMPIRE - 11 EKİM 2013, CUMA
INDIGO
Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Akarsu Sokak, No: 1-2-4-5 İSTANBUL BEYOĞLU

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN