İLHAN ERŞAHİN'S ISTANBUL SESSIONS

ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

İLHAN ERŞAHİN'S ISTANBUL SESSIONS

ILHAN ERSAHIN'S ISTANBUL SESSIONS

Ilhan Erşahin New York'ta 10 yıl önce kurduğu kulübü nublu ve nublu records ile yoluna devam ederken, tüm dünyada büyük beğeni toplayan ILHAN ERSAHIN'S ISTANBUL SESSIONS projesi de ikinci stüdyo albümleri NIGHT RIDER ile geri döndü.

Grubun Ilhan Ersahin's Istanbul Sessions feat. Erik Truffaz adıyla 2010'da çıkan Avrupa'da listelere giren ilk albümlerini takiben, ikinci albümleri "Night Rider" aynı sound'u daha da mükemmelleştirerek bir kez daha doğulu ve batılı sesleri yeni ve kalıcı izler bırakacak şekilde buluşturuyor.

Ilhan Ersahin'in free-from caz rif'lerini, Türkiye'nin en yetenekli basçılarından Alp Ersönmez'in groovy sound'u, Turgut Alp Bekoğlu'nun güçlü davulları ve Izzet Kızıl'in kıvrak perküsyonları ile ISTANBUL SESSIONS, 2013'teki ilk konserlerini 20-21 Şubat'ta nublu İstanbul'da gerçekleştirecek.

Ilhan Erşahin "Amacımız yaşantımızı müziğimize yansıtmak ve bu albüm bizim gözümüzden Istanbul gece hayatının bir aynası" diyor. Night Rider, İsveç'te doğan ve 20 yıldır New York'ta yaşayan, sürekli turnelerde dünyayı dolaşan Ilhan Erşahin'in Istanbul ile olan ilişkisini en taze şekliye yansıtıyor. Erşahin'in Wax Poetic, Love Trio, Nublu Orchestra, I Led 3 Lives, Our Theory gibi pek çok projesinden farklı olarak 2005'te Istanbul'da birlikte çalabileceği bir session grubu olarak aynı kadro ile kurduğu Istanbul Sessions, aralarında Bimhuis (Amsterdam), Quasimodo (Berlin), Babylon (Istanbul), A38 (Budapeşte), Dock des Suds (Marseille), Fashing (Stockholm), SESC Pompeia (Sao Paolo) gibi prestijli kulüp/konser salonları ile MITO (Torino), Banlieues Bleues (Paris), Enjoy Jazz (Mannheim) Skopje Jazz (Üsküp), London Jazz (Londra) gibi önemli caz festivalleri ve Summerstage (New York), Rock N Coke (Istanbul) Efes Pilsen One Love (Istanbul), gibi caz estetiğinin dışındaki önemli festivallerinde de sahne aldı.

ILHAN ERSAHIN'S ISTANBUL SESSIONS 11 Ağustos Pazar gecesi, "Let's Bodrum! Presents 10. Uluslararası Klasik Müzik Festivali 2013" kapsamında çok özel bir konser ile Bodrum / Gümüşlük Taş Ocağı'nda müzikseverlerin karşısına çıkacak.

*Let's Bodrum Noktaları : Bodrum Belediye Meydanı, Bodrum İskele Meydanı, Bodrum Barlar Sokağı, Göltürkbükü, Bitez, Gündoğan, Ortakent, Yalıkavak, Turgutreis, Gümüşlük

** Let's Bodrum Kart ile internetten alışveriş yapılamamaktadır.

ETKİNLİK TARİHİ

11 AĞUSTOS 2013, PAZAR
11.08.2013 19:30:00 İLHAN ERŞAHİN'S ISTANBUL SESSIONS - 11 AĞUSTOS 2013, PAZAR
GÜMÜŞLÜK ANTİK TAŞ OCAĞI
Antik Taş Ocağı, Gümüşlük, Bodrum MUĞLA BODRUM

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN