ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU

2007-2011 yılları arasında Masis Aram Gözbek şefliğinde Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) bünyesinde çalışmalarını sürdürmüş olan Caz Korosu kadrosu, Türkiye'nin gündeminde önemli bir yer eden 'metroda mini konser' sürecini yaşadığı 2011 yılı Haziran ayı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi ile yollarını ayırarak "Boğaziçi Caz Korosu" adıyla, Avusturya'da düzenlenen Dünya Koro Şampiyonası'na katılarak 2 dalda 'Dünya Şampiyonluğu' ve 1 dalda 'Dünya İkinciliği' kazanmıştır. Boğaziçi Caz Korosu, Ekim ayı itibariyle kulüp bünyesinde tamamen farklı bir ekip ve şef ile oluşturulan BÜMK Caz Korosu 2012 kadrosundan bağımsız bir şekilde yoluna devam etmektedir.

2007 yılından itibaren Masis Aram Gözbek şefliğindeki kadronun yaptıkları kısaca aşağıdaki gibidir:

2008, 2010 ve 2011 yıllarında Uluslararası İstanbul Caz Festivali Genç Caz Değerlendirme Konseri'nde 1. olup, festivalde sahne almaya hak kazandı. Aynı zamanda, 2008 yılında Akbank 18. Caz Festivali ve 2009 yılında Eskişehir Amatör Caz Müzisyenleri Festivali'nde sahne aldı.

2008 ve 2009 yıllarında, Sertab Erener'le de özel konserler verdi ve pek çok televizyon programında yer aldı.

2008 yılında Avusturya'da düzenlenmiş olan ''Vokal Total'' isimli dünya çapındaki en prestijli a cappella yarışmasında, pop ve caz kategorilerinde 'gümüş diploma' ödülüne layık görüldü.

2010'da Çin'de düzenlenen 6. Dünya Koro Olimpiyatları'nda Çağdaş Müzik kategorisinde 'dünya ikincisi', Oda Korosu ve Caz kategorilerinde ise 'dünya üçüncüsü' oldu ve üç altın diploma ile Türkiye'ye döndü.

2011 yılının Haziran ayında, sponsor arayışlarını duyurmak için metroda çektikleri mini klip, gerek yerli yabancı basında, gerekse sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. 'Metroda mini konser' ismiyle ve daha sonra farklı isimlerle çeşitli mecralarda yer alan video klip, 10.000.000'a yakın tıklandı.

2011'de Avusturya'da düzenlenen Dünya Koro Şampiyonası'nda, Çağdaş Müzik ve Folklor kategorilerinde 'DÜNYA ŞAMPİYONU', Karma Korolar kategorisinde ise 'Dünya İkincisi' oldu ve şampiyonların yarıştığı 'Grand Prix'de ise 2 altın madalya kazanarak toplam 5 altın madalya ile Türkiye'ye döndü.

Haziran 2012'de İtalya'da düzenlenen ve dünyanın sayılı prestijli festivallerinden olan 'La Fabbrica del Canto' Uluslararası Koro Festivali'ne davet edilen dünya çapında 8 koronun içinde yer aldı.

Koro son olarak, Temmuz ayında Amerika'da düzenlenen 7. Dünya Koro Olimpiyatları'ndan 3 altın madalya ve ağustos ayında Macaristan'da düzenlenen 'Cantemus 9. Uluslararası Koro Festivali'nden de 1 altın madalya kazandı.

Bu etkinliğin sponsorları olan Cem Çağatay, Banu Dedeman ve Murat Dedeman'a içten teşekkür ederiz.

ETKİNLİK TARİHİ

10 AĞUSTOS 2013, CUMARTESİ
10.08.2013 20:00:00 BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU - 10 AĞUSTOS 2013, CUMARTESİ
GÜMÜŞLÜK ANTİK TAŞ OCAĞI
Antik Taş Ocağı, Gümüşlük, Bodrum MUĞLA BODRUM

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN