ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

PIERRE RÉACH

Pierre Réach'ın kariyerini üç unsur özgün kılar: dünyanın her yerinde verdiği konser ve resitaller, eğitim ve ustalık sınavı ve çeşitli sanat etkinliklerinin organizasyonu.

Sanatçı, uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı, Olivier Messiaen ve Pozzoli'de birincilik, Arthur Rubinstein Yarışmasından aldığı madalya bunlara örnek gösterilebilir... Paris'te Yvonne Lefébure ve Yvonne Loriod'nun, Londra'da da Maria Curcio'nun öğrencisi oldu ayrıca Arthur Rubinstein ve Alexis Weissenberg ile çalıştı. Dünyanın her yerinde resitaller, Seul'de KBS, Tokyo'da NHK, Paris'te Fransa Radyo Orkestrasıyla konserler verdi.

Gary Hoffman, Joan Martin Royo, Christoph Henkel ve Gerard Poulet gibi müzisyenlerle oda müziği konserleri veren Pierre Réach, ABD'de J.S.Bach'ın "Goldberg Varyasyonları"nı icra ederek Amerikan basınından coşkulu eleştiriler aldı.

Pierre Réach'ın repertuvarındaki özgünlük CD kayıtlarına da yansıtmakta: Mozart'tan (sonat, rondolar) Stravinsky'e (Petrushka), Schubert (Musical Moments, Klavierstücke), Olivier Messiaen (Huit Préludes, Regards sur l'Enfant Jésus), Jean Cras'ın Piyano Konçertosu ya da Berlioz'un Symphonie Fantastique'in Liszt'in piyano için uyarlaması (bu fevkalade virtüöz eseri bir resitalde çalma cesaretini gösteren dünyanın nadir piyanistlerinden biridir Réach). Diğer yandan Fransız Romantik besteci Charles-Valentin Alkan'ı yeniden keşfeden de o oldu. Les Quatre Ages de la Vie isimli piyano eserinin kaydını da yapan Reach, bu eseri sıklıkla çalmaktadır.

Yakın zamanda Saphir Productions'tan iki yeni CD çıktı: kemancı Gerard Oulet ve viyolonselci Christoph Henkel ile Mendelssohn Trio'ları ve Beethoven'ın Hammerklavier Sonatı ve Bagatelleri. Şu sıralarda tüm Beethoven sonatlarının kaydının hazırlıkları için çalışmaktadır.

Piyano ve oda müziği eğitimi vermek Pierre Réach'in müzik yaşamının önemli bir parçası olup, dünyanın her yerinde ustalık sınavları vermeye devam etmektedir.

Sanatçı, Olivier Messiaen Yarışmasında, Monte Carlo'da Ustalar Yarışmasında, Barselona'da Maria Canals, Rio de Janeiro ve Şangay'da yarışmaların jürisinde yer aldı. Bagnères de Bigorre'de "Uluslararası Frederik Chopin Piyano Yarışması"nı ve Vila-Seca'da "Uluslararası Paul Badura-Skoda Piyano Yarışması"nı yarattı.

Réach, Paris Konservatuarı ve Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)'da profesör olmakla beraber Şangay'daki Superior Conservatory'den onursal profesörlük unvanı aldı. Sanatçı ayrıca Fransa'daki Festival Piano Pic ve İspanya'daki Vila-Seca Müzik Festivalinin de sanat yönetmeliğini sürdürmektedir.

Sanatçının uzun yıllara yansıyan seçiciliği, azim ve tutkuyla birleşince, onu kendi kuşağının en ilginç ve cazip piyanistleri arasına sokmuştur.

ETKİNLİK TARİHİ

4 AĞUSTOS 2013, PAZAR
4.08.2013 20:00:00 PIERRE RÉACH - 4 AĞUSTOS 2013, PAZAR
GÜMÜŞLÜK ANTİK TAŞ OCAĞI
Antik Taş Ocağı, Gümüşlük, Bodrum MUĞLA BODRUM

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN