ENDELLION DÖRTLÜSÜ & GÜLSİN ONAY

ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

ENDELLION DÖRTLÜSÜ & GÜLSİN ONAY

Cambridge Üniversitesinin 20 yıllık Yerleşik Sanatçı Grubu

Kraliyet Filarmoni Derneğinin En İyi Oda Topluluğu Ödülünün Sahibi

Dünyanın en seçkin dörtlülerinden biri olarak tanınan Endellion Dörtlüsü "izleyiciyi ışıl ışıl yakıyor" (Daily Telegraph) ve "konser izleyicisini, olağanüstü dostça bir ilişki kurarak büyülüyor, birbirlerini yeniden keşfedercesine çalıyor, izleyiciyle alışılmadık samimi bir seviyede iletişim kuruyor" (Guardian). Endellion Dörtlüsü'nün geçmiş yıllar içerisindeki programları düzenli olarak Avustralya, Uzak Doğu, Orta Doğu, Güney Afrika ve Batı Avrupa'nın tüm ülkelerine turneler içerir.

Yakın geçmişte ve ileriki zamandaki dikkat çekici performansları (Warner Classics'ten çıkmış övgüyle karşılanmış kayıtlarını takiben) New York'un Metropolitan Müzesindeki Beethoven Serisinin icrası, Avrupa, Çin, Kanada ve Güney Amerika'daki konserler ve Warner Classics'teki diğer Schubert ve Haydn kayıtlarını da içermekte.

1992'den beri Cambridge Üniversitesinde yerleşik sanatçı olmalarına ilaveten ABD'de MIT'de üç kısa süreli yerleşik sanatçı grubu ve Guildhall Müzik ve Dram Okulunda misafir sanatçı grubu sıfatını üstlenmişlerdir. Eski Amadeus Quartet'in üyeleri ve Sir Thomas Allen, Joshua Bell, Michael Collins, Steven İsserlis, Mitsuko Uchida ve Tabea Zimmerman gibi müzisiyenlerle de misafir sanatçı ilişkisinde çalışmışlardır.

"Bu olağanüstü müzisyenler karakteristik Beethoven kuartetlerinin o koyu anaforlarını aynı zamanda o her an yeniden beliren tatlı lirizmini yakalarlar. Bize de ağzımızın suyu akarak dinlemek kalır." Observer (Beethoven Yaylı Dörtlüler, bölüm 2 ile ilgili) The New Grove Dictionary of Music and Musicians "Endellion, Britanya'nın muhtemelen en iyi dörtlüsüdür. Temkinli, gerçek bir ses uyumu, mükemmel bir denge ve harika bir tonla çalmaktalar. Klasik Viyana Müziği konu olunca rakipleri sayılı fakat repertuarları çok daha geniş ve o geniş repertuarı çalarken de övgü toplamaktalar. Özellikle Beethoven ve Bartok serilerinin hayranları çok.

ETKİNLİK TARİHİ

28 TEMMUZ 2013, PAZAR
28.07.2013 20:00:00 ENDELLION DÖRTLÜSÜ & GÜLSİN ONAY - 28 TEMMUZ 2013, PAZAR
GÜMÜŞLÜK ANTİK TAŞ OCAĞI
Antik Taş Ocağı, Gümüşlük, Bodrum MUĞLA BODRUM

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN