ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

MAURICIO VALLINA

Mauricio Vallina, 2001 yılında Internatıonal EMI Classics'ten çıkardığı ilk EMI Abbey Road CD'si için "Le Monde de la Musique" dergisinin "CHOC" etiketine layık görülmekle beraber Viyana, Londra ve Paris'te büyük övgü topladı. Brüksel'de yaşayan Mauricio Vallina, (1970) ulusal ve uluslararası piyano yarışmalarında en iyi ödülleri kazandı, önde gelen müzisyenler tarafından özgün yeteneği takdirle karşılandı. Valencia (1994) ve Gernika (1996) uluslararası piyano yarışmaları ödül kazandığı yarışmalardan birkaçı; ayrıca Küba ve İspanyol müziğinde en iyi performans için özel ödüllere layık görüldü.

1988 yılında, doğduğu şehir Havana'da "Altın" diplomayla mezun olduktan sonra Moskova "Tchaikovsky" Konservatuvarında (1996'da Güzel Sanatlarda Lisans), Madrid Kraliyet Konservatuvarı ve Como Uluslararası Piyano Vakfında mükemmel sayılan eğitimini tamamladı. Roberto Urbay, Henrietta Mirvis, Irina Plotnikova, Joaquin Soriano, Alicia de Larrocha, Dimitri Bashkirov, Fou Tsong, Zenaida Manfugás ve Martha Argerich'in esaslı rehberlik ve etkileri, sanatçılığına olağanüstü bir boyut kazandırdı.

1998'de Zürich'teki ilk temsili Vallina'nın uluslararası kariyerinde belirleyici bir olaydı. La Roque d'Anthéron, Schleswig-Holstein müzik festivali, Ruhr Piano festivali, Radio France-Montpellier, Sintra, Lugano gibi büyük uluslararası festivallerde performans gösterdi. Avrupa, Amerika, Asya ve Avustralya'da önemli etkinliklerde solist olarak; oda müziğinde verdiği resitallerde ve orkestralarla verdiği konserlerde övgüyle karşılandı.

Mauricio Vallina, ileri gelen orkestralarla birçok tanınmış şefin yönetiminde sahne aldı. Oda müziğinde Polina Leschenko, Gabriela Montero, Geza Hosszu-Legocky, Mark Drobinsky, Renaud Capuçon ve Gautier Capuçon gibi müzisyenlerle sahneyi paylaştı. "Evening Talks", "Nelson Freire" (bir Brezilya prodüksiyonu) adlı belgesel filmlerde ön plana çıktı, birçok ülkede ikili piyano konserlerinde Martha Argerich ile beraber çaldı; bu konserlerin kimisi, "Lugano Festivalinden Live" 2005, 2007 ve 2009 EMI etiketiyle kaydedildi.

Maurice Vallina, sadece tanınmış piyano repertuvarının klasiklerinde sivrilmekle kalmayıp her zaman programlarına keşfedilmemiş bestelerle çekicilik kazandıran bir sanatçı. Müzik zevki sınır tanımıyor, Bach'tan çağdaşlara kadar geniş bir repertuvar sergileyen Vallina, kimisi kendine adanmış yeni bestelerin prömiyerleriyle de dinleyicisini şaşırtmıştır. Vallina kendi kuşağının en ilginç piyanistlerden biri olarak kabul edilir. Müziğin dramatik yapısının üstün kavrayışı, parlak hafifliği, müthiş dışavurumcu gücü ve büyüleyici bir renk katmanlığı ender müzikal kişiliğini tanımlar. 2008 Ruhr Piyano Festivalinde, yılın bursu için seçildi. Bu tanıtım projesi kapsamında festivalde verdiği solo resitalin, kendi bestesi olan L'Enigma'nın prömiyerini de içeren kaydı yapıldı ve Fonoforum dergisiyle çıktı. Kariyerinin ötesinde bilimsel incelemesi "Astromusica" alışılmadık öncü projelerde yer alır. 2010 yılından beri Lions Kulübünün "Mozart" Viyana Online Akademisinin executive profesörüdür.

ETKİNLİK TARİHİ

25 TEMMUZ 2013, PERŞEMBE
25.07.2013 20:00:00 MAURICIO VALLINA - 25 TEMMUZ 2013, PERŞEMBE
GÜMÜŞLÜK ANTİK TAŞ OCAĞI
Antik Taş Ocağı, Gümüşlük, Bodrum MUĞLA BODRUM

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN