ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

NİYAZİ KOYUNCU

"Kendim olmak istiyorum" dedi, kendi yolunu çizdi. Yeri geldi düşleri çalınmış çocuklara söyledi şarkılarını, yeri geldi doğayı yok eden HES'lere karşı duvar oldu ezgileri, yeri geldi ana dilin hak olduğunu haykırarak her dilde söyledi şarkılarını, inadına söyledi!

Derdi vardı; sistemin acımasızlığına, her geçen gün çoğalan acılara, yok edilen doğaya, savaş çığırtkanlıklarına, iktidara, güce karşı sitemi vardı. Sanatın insanları birleştirici gücünü biliyordu, halklar bin yıllardır bir arada yaşamıştı, neden bundan sonra da olmasın dedi ve en çok da diller yok olmasın diye müziğine etnik, kültürel değerleri katık etti. Bu değerleri doğudan alıp batıya aktardı ve müziğin evrensel gücünü, verdiği yurt içi ve yurt dışı konserlerinde ayakta alkışlanarak sundu.

Niyazi Koyuncu, uzun yılların müzik birikimini şimdi de ilk albümüyle sunacak dinleyicilerine... Niyazi şimdi o büyük düşün bir parçasını ilk albümüyle gerçekleştirirken, "söz şarkılarda" diyor... Söz tüm dünya halklarının barış içinde yaşamasına inananlarda, onların sesi olan şarkılarda!

ETKİNLİK TARİHİ

3 MAYIS 2013, CUMA
3.05.2013 20:00:00 NİYAZİ KOYUNCU - 3 MAYIS 2013, CUMA
KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ
Bahariye Caddesi, No: 39 İSTANBUL KADIKÖY

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN