ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

SARAH BLACKWOOD

ADAM GİBİ BİRA TUBORG GOLD SUNAR!

An evening with Sarah Blackwood (Dubstar / Ex-Client lead singer) Acoustic & DJ set.

Adam gibi Bira Tuborg Gold Sarah Blackwood'u sunar. Neredeyse bebekliğinden itibaren şarkı söyleyen ve en büyük tutkusu müzik olan Sarah Blackwood Halifax, İngiltere'de ABBA ve The Beatles şarkılarıyla büyüdü. 22 yaşındayken o zamanki erkek arkadaşının aracılığıyla tanıştığı Steve Hillier ve Chris Wilkie'nin davetiyle Dubstar'ı kurdular ve en büyük hayali olan "EMI ile plak anlaşması"nın ardından çok geçmeden yayınladıkları Disgraceful albümü İngiltere ve Amerika'daki eleştirmenlerden tam puan aldı. Dubstar'ın yanı sıra Technique ve Client gruplarının da vokalistliğini yapan Blackwood, Depeche Mode ile birlikte sahne aldığı dünya turnesinde milyonlarca kişinin karşısında şarkı söyleyerek çocukluk hayallerini gerçekleştirmenin de ilerisinde dünyaca ünlü bir ses olmuştu. Pete Doherty, Gary Numan, Martin Gore, Sacha Distel, Tim Burgess, Carl Barât ve Andy Fletcher gibi birçok saygın müzisyenle ortak çalışmalar yapan Blackwood, geçtiğimiz yıllarda yayınladığı akustik albümünde Dubstar ve Client'a ait hitlerin yanısıra, The Smiths ve New Order'a ait klasik parçalara da yer vermişti.

Müzisyenliğinin yanısıra disko, hip hop, 80'li yılların elektronikasından oluşan geniş arşivi ile İngiltere'nin en önemli kadın DJlerinden de olan sanatçı 23 Şubat'ta Roxy'de İstanbullu müzikseverlerle buluşacak. Sarah Blackwood sahnede akustik performansıyla kalbimizi titretirken, DJ kabininde ise kendimizi bir Londra gecesinde hissetmemizi sağlayacak.

Gecenin açılışını ise İngiliz alternatif rock sanatçısı ve koyu bir İstanbul hayranı olan Sean Parker ve grubu Scorpio Rising yapacak. Yerli ve yabancı müzisyenlerin birlikteliğinde kurulan grup İstanbul'un kültürleri harmanlayan yapısının en güzel örneklerinden biri. Roxy Music, The Beta Band, Tindersticks ve Talking Heads ile karşılaştırılan art rock olarak anılabilecek müziklerini etnik motiflerle bezeyen Scorpio Rising kemanda Jenny Miller, vokallerde Veronika Szabo ve Nazlı Şensoy, bas gitarda Fatih Candaş ve davulda and Uygar Aydın'dan oluşan kadrosuyla 23 Mart akşamı bizlerle olacak.

Not: Bu etkinlikte +24 uygulaması vardır.

ETKİNLİK TARİHİ

23 MART 2013, CUMARTESİ
23.03.2013 21:00:00 SARAH BLACKWOOD - 23 MART 2013, CUMARTESİ
ROXY
Cihangir Mahallesi, Sıraselviler Caddesi, Arslanyatağı Sokak, No: 5 İSTANBUL BEYOĞLU

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN