ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

ARCHIVE

Archive Mart'ta İstanbul'da!

Modern müzik anlayışındaki tarz, köken ve kadro kalıplarından etkilenmeden kendilerine has olanı yaratan müzisyenler kolektifi Archive'ın temelleri Danny Griffiths ve Darius Keeler tarafından Güney Londra'da atıldı.

'96 tarihli ilk albüm "Londinium"dan itibaren topluluk içerisinde birden fazla sample, söz, müzik yazarı, enstrümantalist ve vokalist yer aldı; kadro yıllar içinde genişleyerek uluslar arası bir kolektif haline geldi. İlk albümlerindeki Bristol tarzını yıllar içerisinde progresif elementlerle güçlendiren Archive, 2000'li yılların ikinci yarısında müzik dünyasına rüştünü tam anlamıyla ispat etti. İngiliz olmalarına karşın öncelikle Fransa olmak üzere Yunanistan, Almanya, Polonya gibi ülkelerde büyük hayran kitlelerine sahip olmalarını sağlayan "Noise" ve "Lights" albümleriyle Avrupa çapında yarım milyonun üzerinde albüm satışına ulaştılar, ulusal listelerin en üst sıralarda yer aldılar ve Avrupa'daki kitlesel festivallerin vazgeçilmeyen isimlerinden oldular.

Stüdyo albümleriyle elde ettikleri takdirin yanı sıra Archive geniş kadrosu ve sahnede ortaya koydukları görkemli performans ile seyredenlerini tam anlamıyla büyülemeyi de başarıyor; Rolling Stone dergisine göre "yapılmış en iyi canlı albüm" olan "Live at Zenith" de bunun en önemli kanıtı.

2009 yılının en iyi albümlerinden "Controlling Crowds"un haklı başarısını dünya çapında verdikleri konserlerle pekiştiren Archive 2010 yılının Eylül ayında İstanbul'da da en geniş kadrosuyla sahne almış ve dinleyicilerine tam anlamıyla muhteşem bir konser sunmuştu.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yayınlanan "With Us Until You're Dead" albümü tüm dünyada büyük saygı ve beğeniyle karşılandı. Dünya çapında çoğu aylar öncesinden kapalı gişe olan konserler verdiler. Her gün katbekat artan hayranlarıyla kariyerlerinin tam doruğunda olan dünyanın en önemli müzik projelerinden ARCHIVE Vera Müzik organizasyonuyla 30 Mart akşamı Küçükçiftlik Park'ta.

Kapı açılışı: 20:00

Archive

ETKİNLİK TARİHİ

30 MART 2013, CUMARTESİ
30.03.2013 20:00:00 ARCHIVE - 30 MART 2013, CUMARTESİ
KÜÇÜKÇİFTLİK PARK
Kadırgalar Yokuşu, No: 4, Maçka İSTANBUL ŞİŞLİ

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN