ORANGE DATE WITH FRANCOIS K, BEN UFO

ETKİNLİK NABZI

  • Başar C. etkinliğe katılıyor.
  • Alaa M. etkinliğe katılıyor.
  • Cenk S. etkinliğe katılıyor.
  • Cenk S. etkinliği favorilerine ekledi.
ORANGE DATE WITH FRANCOIS K, BEN UFO

Bir yıla yakın bir aradan sonra tekrar merhaba!

Geçtiğimiz yıl Nicolas Jaar konseri ile başlayan Orange Date seri etkinlikleri hikayemize Gezi olayları nedeniyle ara vermiş ve Çeşme'de Kyle Hall ve Marcellus Pittman'in katılımıyla gerçekleştirdiğimiz 2. Orange Date'in ardından "2014 baharında görüşmek üzere..." diyerek köşemize çekilmiştik.

2014 baharında güneşi birlikte batıramadık ama 2014 yazı için heyecan duyacağınızı bildiğimiz hazırlıklarımız var.

Orange Date'de yazın ilk randevusu 1 Ağustos'ta Xuma Beach Yalıkavak'ta!

1 Ağustos'ta gerçekleşecek bu yazın ilk Orange Date'inde çalacak olan ve açıklamaktan büyük heyecan duyduğumuz ilk isim Ben UFO!

Ben Thomson nam-ı diğer Ben UFO, UK Garage - Bass Music sahnesinin en şahsına münhasır karakterlerinden biri. Şüphesiz onu diğerlerinden ayıran faktörlerin başında prodüksiyon işlerine hiç bulaşmadan, sadece keskin DJ'lik yeteneklerini ve öngörülemez parça seçimlerini kullanarak bir şehir fenomeni haline gelmesi var. Ramadanman ve Pangaea ile birlikte kurdukları Leeds merkezli plak şirketi Hessle Audio ile 2007 yılından beri bass müzik severleri ihya etmeye devam ediyorlar. 2010'dan bu yana her perşembe akşamı Rinse FM'de yayınlanan radyo programı Hessle Audio'yu David Kennedy ile birlikte hazırlayan Ben UFO, günümüzde Garage, UK Bass, Dubstep, Techno ve House'a dair herşeyi ortak bir estetikte eritmeyi en iyi başaranlardan biri. Leeds'in yüksek prestijli kulübü The Wire'da düzenledikleri partiler, İngiliz gece hayatında şimdiden klasikler arasına girdi bile. Ben, keşfedilmeyi bekleyen lokal İngiliz prodüktörlerinin gün yüzüne çıkmamış mücevherlerini hard-diskinde, günümüz internet bloglarında rastlanamayacak enderlikteki klasikleri ise plak çantasında Orange Date'e getiriyor. Orda olmanızı ve bu eşsiz Britanya deneyimini kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

https://www.facebook.com/BenUFO.DJ

1 Ağustos'ta Xuma Beach'te bizimle olacak bir diğer isim ise François K!

"Efsane"... Özellikle 21. yüzyılda ağızlardan kolayca dökülüveren bir tanım. François Kevorkian ise bu tanımın altını zorlanmadan doldurabilen ender müzik adamlarından biri. 1970'lerde Fransa'da kolej gruplarına davul çalarak baslayan macera, New York'a taşındıktan sonra şehrin en prestijli bağımsız disco labellarından biri olan Prelude için remix ve editler yapmaya başlamasıyla durdurulamaz bir yükselişe geçer. Şehrin erken dönem disko babalarından olan Walter Gibbons ile Studio 54, The Paradise Garage, The Loft gibi yüksek profilli New York kulüplerinde düzenli olarak performanslar sergilerler. 80'lerin ortalarına gelindiğinde şehrin en saygı duyulan muzik adamlarından biridir artık ve Axis Productions isimli stüdyosunu kurar. Kariyerinin bir diger dönüm noktası olan bu studyoda U2, The Cure, Eurhythmics, Mick Jagger, Diana Ross gibi isimlere dillere destan remixler yapar, Depeche Mode, Erasure, Kraftwerk gibi devlere albümler ve singlelar kaydeder. 90'larda Body & Soul ve hali hazırda devam eden Deep Space gibi sehrin müzikal tarihine adını altın harflerle kazımıs parti serilerinin arkasındaki isim olur. Söz konusu François K olunca bu info yazısı uzar da uzar. Siz iyisimi günü bizimle batıracak olan bu büyük şehir efsanesini kaçırmayın.

https://www.facebook.com/pages/François-K/19153504620

Orange Date / The rendezvous of day and night.

http://www.orangedate.net
https://www.facebook.com/orangedates
https://twitter.com/orangedates
http://instagram.com/orangedate

ETKİNLİK TARİHİ

1 AĞUSTOS 2014, CUMA
1.08.2014 15:00:00 ORANGE DATE WITH FRANCOIS K, BEN UFO - 1 AĞUSTOS 2014, CUMA
XUMA YALIKAVAK
Küdür Mevkii, Yalıkavak, Bodrum MUĞLA BODRUM

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN