ETKİNLİK NABZI

  • Cenk S. etkinliğe katılıyor.
  • Cenk S. etkinliği favorilerine ekledi.
NEKİZM

NEKİZM, 28 Ocak Çarşamba günü nublu istanbul'da!

2006 yılında kurulan ve aynı suda iki kez yıkanırsak bitleniriz telaşıyla müzik yapan Nekizm'in 2013 de akustik ile elektronik seslerin harmanlanmasına güzel bir örnek olan Uzay EP lerini yayınladılar. Önümüzdeki aylarda 3 şarkılık bir EP çıkaracaklarını duyuran topluluk genişleyen kadrosuyla, Ertuğrul Güney, Alican İpek, Arda Erboz, Yankı Bıçakçı ve Ozan Kısaparmak'dan oluşuyor.

Akustik düzenlemeler üzerine yoğunlaştıkları bir dönemin ardından yavaştan elektrikli işlere de girişen Nekizm daha yüksek tuşeli, daha yumruğunu masaya vuran bir setupla çıkıyor karşımıza.

Dinleyip/izleyince fark edeceğiniz tek tip olmayan bir müzik üreten topluluğun, herkesten gelen farklı üretimlerin olabildiğince kullanılması, ortaya çıkan müzikal kimliğin de daha çeşitli veya zengin algılanmasına vesile oluyor.

Yer yer karanlık, yer yer hareketli ve mutlu olan şarkıları, çalınan mekana göre form değiştirerek, akustik müziğin serin sularından elektronik müziğin kızgın kumlarına adım attıran bir performansla karşımıza çıkıyor. Kurulduğu günden beri deneysel tınılar içersinde bolca dolanan ve her defasında, dinleyicisinin karşısına farklı bir yapıyla çıkmayı başarabilen Nekizm 28 Ocak Çarşamba nublu istanbul'da.

Kapı Açılış: 22:00

ETKİNLİK TARİHİ

28 OCAK 2015, ÇARŞAMBA
28.01.2015 22:00:00 NEKİZM - 28 OCAK 2015, ÇARŞAMBA
NUBLU İSTANBUL
Sıraselviler Caddesi, No: 55 İSTANBUL BEYOĞLU

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN