ETKİNLİK NABZI

  • Yigit Tanel K. etkinliğe katılıyor.
  • Zeynep B. etkinliğe katılıyor.
  • Tarık Ö. etkinliğe katılıyor.
  • Kemal K. etkinliğe katılıyor.
  • Vince N. etkinliğe katılıyor.
  • Nazif Kerem G. etkinliğe katılıyor.
  • Cengizhan K. etkinliğe katılıyor.
RE/TUNE V.04 SURGEON

RE/TUNE v.04

İngiliz tekno sahnesinin en önde gelen isimlerinden SURGEON ilk kez İstanbul'da!

Bir Vayb organizasyonu olan RE/TUNE serisinin dördüncü ayağında, İngiliz tekno sahnesinin en önde gelen isimlerinden SURGEON ile ilk kez indigo'da buluşuyoruz. Vayb, sizi 21 Mart 2014 Cuma gecesi sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmeye davet ediyor. Partinin açılışını İstanbullu Wreckage Sound System ekibinden B-Stock yaparken kapanışı ise yine aynı ekipten DJ Sorry yapacak.

RE/TUNE, Ekim 2013 - Haziran 2014 tarihleri arasında elektronik dans müziğinin İstanbul'daki kalesi indigo'da gerçekleşecek etkinlikler serisidir. RE/TUNE serisinde İstanbullular, 90'lardan bu yana elektronik dans müziğinin yeni biçimlerini bütün dünyaya ilk olarak duyuran, türün en çarpıcı örneklerini sunmuş sanatçılar ve yeni nesil elektronik müzik sanatçılarının performanslarını bir arada izleme ve dinleme fırsatı bulup, çılgınca dans edecekler.

SURGEON

Asıl adı Anthony Child olan Surgeon, 1994'ten beri İngiliz teknosunun en önde gelen isimlerinden biri. Pek çoklarının çığır açıcı bulduğu ilk EP'sinin yanı sıra Downwards'tan çıkan erken dönem albümleri kariyerinin patlamasına yol açmış ve zamanın tekno erbabı arasında büyük heyecan uyandırmıştı. Tresor'dan üç, Counterbalance'dansa çok sayıda albüm çıkaran Surgeon, o zamandan beri son derece üretken bir sanatçı. 'Birmingham'lı sanatçı kariyeri boyunca özgün ve alışılmadık biçimde etkili bir prodüksiyon stili geliştirdi. Onun tekno soundu serttir ve endüstriyel bir kasvet içerir; ancak bolca funk, swing ve kısmen ayni donemde müzik yapan Berlin'in Chain Reaction plak şirketinin diğer müzisyenlerinden öğrendiği sofistike dub-space hissiyle de doludur. Sertin ayni zamanda zekice, duygusal ve dans edilebilir olabileceğini ispatlayan Surgeon'ın 2010'da Ostgut/Berghain soundunu belirleyen Marcel Dettmann, Shed ve benzerleri gibi DJ/yapımcılar üstündeki etkisi çok büyüktür'. (Fact Magazine) Teknonun en büyük isimleriyle (Dave Clark, Luke Slater/PAS, Green Velvet, Hardfloor, the Black Dog ve benzerleri) ve Thom Yorke (Radiohead), Glasgow'lu post-rock grubu Mogwai, eski ustalardan Faust ve Coil, son zamanlarda da Moderat, Shed, Traversable Wormhole ve Scuba gibi sanatçılarla çalışan Surgeon'ın etkileyici remix listesinde de bu çok yönlü prodüksiyon ustalıklarının izleri görülebilir. Yakın geçmişte Fact dergisi tarafından 'muhtemelen dünyanın en iyi tekno DJ'i' olarak nitelendirilen Surgeon, son zamanlarda Warp ve Fabric için yaptığı mixler ve Avrupa, Amerika ve Japonya'yi kapsayan programıyla doğal olarak dünyanın en revaçta DJ'lerinden de biri. En önemli kulüplerin ve festivallerin tümünde çalan Surgeon aynı zamanda çok sevilen BMB'nin (British Murder Boys) de yarısını oluşturuyor (diger yarısı ise Sandwell District'ten Regis).

http://www.dj-surgeon.com

WRECKAGE SOUND SYSTEM

Wreckage, ekipmanı eksik ruhu tam bir ses sistemidir, jeneratörü bile yoktur ama enerjisini asla yitirmez. Yani, Wreckage bir sokak çocuğudur, asla adam olmayacak, sağa sola çomak sokmayı seven haytanın tekidir. Sokaklardaki bu yolculuğu kaçırmayın.

http://www.facebook.com/WreckageSoundSystem

VAYB

Vayb, "All sounds will rise in İstanbul" (İstanbul'da bütün sesler yükselecek) mottosuyla, İstanbul'u yeni seslerle tanıştırmak üzere 2013 yılında kuruldu.

20yy.'ın en önemli çağdaş müzik besteci, yazar ve sanatçılarından John Cage 'All sounds' (Bütün sesler) kavramıyla müziğin tanımını genişletmişti. Vayb, Cage'in 'All sounds' kavramına göndermede bulunarak müziğin yaşayan, hayatın kendi gibi her an değişen, canlı ve dinamik bir iletişim aracı, bir keyif olduğunu hatırlatmak istemektedir. 15 milyondan fazla insanın bir arada yaşadığı büyük bir metropol olan İstanbul şehri ritmi ve gürültüsü ile adeta büyük bir konser alanını andırır ve bu canlı, değişken müziği kendi içerisinde barındırmaktadır. Günümüzde teknolojik gelişmeler ile iyice küçülen, herkesin herşeye o an ulaşabildiği, şehirlerin kendi sesini, birbirimizi dahi dinlemeye vakit bulamadığmız süratli dünyamızda Vayb, konser, festival, sergi ve parti organizasyonları ile hep birlikte dinlemeyi, eğlenmeyi, dans etmeyi, birlikte ağlamayı, gülmeyi kısacası paylaşmayı, sesleri seven herkese bir kaçamak olarak sunmayı amaçlamaktadır. Vayb, yeni bir müzik türediğinde ülkemize yıllar sonra ulaşıp, CD'den kasede çekilecek müziği 2 gün boyunca bekleyen nesil ile yeni üretilmiş bir esere o an ulaşılabilen hızlı neslin bir sentezidir. Bu bağlamda Vayb, bütün seslerle ilişki içerisinde olup, hiçbirşeyi bekleyemeyecek kadar hızlı değişen dünyamızla eş zamanda, İstanbul'un hareketliliğine yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

http://www.vayb.info

Surgeon

ETKİNLİK TARİHİ

21 MART 2014, CUMA
21.03.2014 20:00:00 RE/TUNE V.04 SURGEON - 21 MART 2014, CUMA
INDIGO
Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Akarsu Sokak, No: 1-2-4-5 İSTANBUL BEYOĞLU

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN