ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

BURAK GÜRPINAR JAM SESSION

Ülkemizin en iyi davulcuları arasında gösterilen, Kurban, Athena ve Melis Danişmend gibi gruplarından tanıdığınız Burak Gürpınar 19 Aralık Cumartesi akşamı Cross Workshop Studio' da sahne alacak. Katılımcılılar, Burak Gürpınar Jam Session etkinliği dahilinde sanatçı ile aynı sahneyi paylaşabilecek, tecrübelerinden faydalanabilecek ve aynı zamanda Burak Gürpınar ile tanışma fırsatı elde edebilecekler. 23 Mart 1975 tarihinde İstanbul'da doğan Burak Gürpınar, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldu. Müziğe, 1989 yılında, en yakın arkadaşlarıyla kurduğu grupta apartmanlarının bodrum katında davul çalarak başladı.

Lise yıllarında okullararası düzenlenen müzik yarışmalarına katıldı, dereceler aldı. Bir yandan da Virüs, Badluck, Blue Blues Band, The End gibi topluluklarla çalıştı. 1994'de Not With My Sister adlı gruba girdi. Ardından Cockroach'la da çalmaya başladı. 1995'de prova stüdyosu açtı ve ilk adı Outside olan Kurban grubuyla; orada çalışmaya başladı. 1999'da The Climb'a katıldı, Şebnem Ferah'ın "Artık kısa cümleler kuruyorum" isimli albümünde 3 şarkıda yer aldı. 2001 yılında barlarda cover çalmak üzere kurdukları Hücum Kedi'de çalmaya başladı. 2002 yılında askere gitti, 2003'de askerden döndükten sonra müzik yaşantısına devam etti. 2003 yılında Teoman'ın En Güzel Hikayem isimli albümünde çaldı. 2004'te Mor ve Ötesi'ne yaz turnesinde eşlik etti, ardından Kurban'ın "Ters-Sert" isimli albümünde çaldı. Kurban grubunun 2005'te İnsanlar albümü çıktıktan hemen sonra Haziran ayında ortak bir karar ile bir süre ara vermesiyle; aynı yılda "Athena" isimli albümleri kayıtlarında çaldığı Athena grubu ile çalmaya başladı. 2006 yılında Athena ile "İT" adlı EP'de yer aldı. Kurban'ın 2007 yılında tekrar bir araya gelmesiyle "Sahip" albümünün ilk çalışmalarına başladı.2008'de neredeyse tamamen doğaçlamaya dayalı deneysel bir proje olarak kurdukları Kujo'da çalmaya başladı. 2009 yılında Kurban'ın Sahip isimli albümü kayıtlarında çaldı. Şu an Melis Danişmend ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.

Cross Workshop Studio'nun düzenlediği bu etkinlik, ülkemizde pek rastlanmayan Workshop ve Jam Session çalışmalarına öncülük ederek tecrübeli müzisyenler ile katılımcılar arasında etkileşim sağlamayı ve katılımcılara tecrübe kazandırmayı amaçlar.

ETKİNLİK TARİHİ

19 OCAK 2013, CUMARTESİ
19.01.2013 20:00:00 BURAK GÜRPINAR JAM SESSION - 19 OCAK 2013, CUMARTESİ
CROSS WORKSHOP STUDIO
Atıf Yılmaz Caddesi, Güney Han, No: 2, Kat: 3 İSTANBUL BEYOĞLU

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN