ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

RE/TUNE V.02 SPEEDY J

Avrupa tekno sahnesinin öncü ismi SPEEDY J ilk kez Istanbul'da!

Organizasyonunu yeni ve genç oluşum Vayb'ın üstlendiği RE/TUNE serisinin 2. ayağında Istanbullular, Avrupa tekno sahnesinin ustalarından DJ ve yapımcı SPEEDY J ile ilk kez indigo'da buluşuyor. Vayb, sizi 24 Ocak 2014 Cuma günü yine sabahın ilk ışıklarına kadar çılgınca dans etmeye davet ediyor. Gecenin açılışını ise Istanbullu Wreckage Sound System ekibinden DJ Bother a.k.a Bahadır Muslu yapacak. RE/TUNE serisi ile Istanbul'un işitsel çeşitliliğini yeniden akort etmeye hazırlanan Vayb, serisinin açılışını Ekim ayında Alec Empire ile gerçekleştirmişti.

RE/TUNE, Ekim 2013 - Haziran 2014 tarihleri arasında elektronik dans müziğinin Istanbul'daki kalesi indigo'da gerçekleşecek etkinlikler serisidir. RE/TUNE serisinde Istanbullular, 90'lardan bu yana elektronik dans müziğinin yeni biçimlerini bütün dünyaya ilk olarak duyuran, türün en çarpıcı örneklerini sunmuş sanatçılar ve yeni nesil elektronik müzik sanatçılarının performanslarını bir arada izleme ve dinleme fırsatı bulup, çılgınca dans edecekler.

Kapı Açılış 23:30

SPEEDY J

Jochem Paap a.k.a Speedy J'nin, Benelux ülkelerinden çıkan ilk tekno yapımcılarından biri olduğu konusunda herkes hem fikirdir. Laurent Garnier, Aphex Twin ve Richie Hawtin gibi isimlerle birlikte, Detroit'te doğan teknonun gelişmesinde rol oynadı. Speedy J, 90'ların başından itibaren Plus 8, Warp ve Novamute gibi plak şirketlerinden albümler çıkarıyor. Tekno dünyanın dört bir yanındaki dans pistlerinde hakim güç olmaya başlarken, Jochem Paap G Spot (1993) ve Ginger (1995) albümlerinin ardından, heyecan verici farklı yönlere doğru bir yolculuğa çıkar. Public Energy No. 1 (1997) ve A Shocking Hobby (2000) albümlerinde ses sihirbazımız akışkan ve ahenkli tekno'dan vazgeçip birbiriyle çatışan ses örnekleriyle (sampler), cazırtılı ritimlerle ve olağanüstü heyecan verici dönüşümlerle dolu, cok daha karmaşık bir sounda geçiş yapar. On beş yıllık tekno geçmişinden sonra Speedy J başladığı yere geri döndü. Ama ne etkileyici bir yolculuk oldu bu ve kat edilen yol nasıl da değişkendi... Geçtiğimiz yıllar boyunca video sanatçılarıyla, film yapımcılarıyla ve reklamcılarla çalıştı ve gelecek yıllarda 5.1 surround sistemi icin müzik yazmak isteyen pek cok sanatçı icin standart belirleyici nitelikte bir görsel-işitsel, elektronik yolculuk olan Umfeld isimli öncü DVD'yi yayınladı- ki bu çalışma, kayda değer biçimde, bedava indirilmesi için internete yüklendi. Sadece bunlar da değil, Speedy J sürekli elektronik & deneysel dans müziğinin sınırlarını zorluyor. Kural tanımaz elektronik unsurlarla yüksek enerjili bir teknoyu birleştirip, canli performanslarla dijital DJ'lik arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor. Suç ortağı Chris Liebing ile birlikte Traktor ve diğer yazılımların bulunduğu 4 dizüstü bilgisayarla Machine Drum ve 303 gibi donanımları mükemmel bir şekilde birleştiren setler tasarlıyor. Speedy J, bir kez daha, başka pek çok yenilikçi elektronik sanatçının benimsemeye başladığı yeni bir DJ'lik stilinin öncülüğünü yapıyor.

http://www.speedyj.com

WRECKAGE SOUND SYSTEM

Wreckage, ekipmanı eksik ruhu tam bir ses sistemidir, jeneratörü bile yoktur ama enerjisini asla yitirmez. Yani, Wreckage bir sokak çocuğudur, asla adam olmayacak, sağa sola çomak sokmayı seven haytanın tekidir. Sokaklardaki bu yolculuğu kaçırmayın.

http://www.facebook.com/WreckageSoundSystem

VAYB

Vayb, "All sounds will rise in Istanbul" (Istanbul'da bütün sesler yükselecek) mottosuyla, Istanbul'u yeni seslerle tanıştırmak üzere 2013 yılında kuruldu.

20yy.'ın en önemli çağdaş müzik besteci, yazar ve sanatçılarından John Cage 'All sounds' (Bütün sesler) kavramıyla müziğin tanımını genişletmişti. Vayb, Cage'in 'All sounds' kavramına göndermede bulunarak müziğin yaşayan, hayatın kendi gibi her an değişen, canlı ve dinamik bir iletişim aracı, bir keyif olduğunu hatırlatmak istemektedir. 15 milyondan fazla insanın bir arada yaşadığı büyük bir metropol olan Istanbul şehri ritmi ve gürültüsü ile adeta büyük bir konser alanını andırır ve bu canlı, değişken müziği kendi içerisinde barındırmaktadır. Günümüzde teknolojik gelişmeler ile iyice küçülen, herkesin herşeye o an ulaşabildiği, şehirlerin kendi sesini, birbirimizi dahi dinlemeye vakit bulamadığmız süratli dünyamızda Vayb, konser, festival, sergi ve parti organizasyonları ile hep birlikte dinlemeyi, eğlenmeyi, dans etmeyi, birlikte ağlamayı, gülmeyi kısacası paylaşmayı, sesleri seven herkese bir kaçamak olarak sunmayı amaçlamaktadır. Vayb, yeni bir müzik türediğinde ülkemize yıllar sonra ulaşıp, CD'den kasede çekilecek müziği 2 gün boyunca bekleyen nesil ile yeni üretilmiş bir esere o an ulaşılabilen hızlı neslin bir sentezidir. Bu bağlamda Vayb, bütün seslerle ilişki içerisinde olup, hiçbirşeyi bekleyemeyecek kadar hızlı değişen dünyamızla eş zamanda, Istanbul'un hareketliliğine yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

http://www.vayb.info

Speedy J

ETKİNLİK TARİHİ

24 OCAK 2014, CUMA
24.01.2014 21:00:00 RE/TUNE V.02 SPEEDY J - 24 OCAK 2014, CUMA
INDIGO
Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Akarsu Sokak, No: 1-2-4-5 İSTANBUL BEYOĞLU

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN