ETKİNLİK NABZI

Aktivite bulunamadı!

HOUSEKEEPER PRESENTS MOUSSE T.

HOUSEKEEPER Presents

Almanya'nın house müzik efsanesi Mousse T, HOUSEKEEPER kapsamında 26 Ekim Cumartesi gecesi indigo'da!

Müzik kariyerine klavye çalarak başlayan Mousse T, bundan tam 20 yıl önce, 1993 yılında plak şirketi "Peppermint Jam Records"u kurdu ve aynı yıl doğup büyüdüğü şehir olan Hannover'de DJ'liğe başladı. 1998 yılında dünya dans müziği listelerini alt üst eden parçası "Horny"yi yaratan Mousse T, bu parçayla adını dans müziği efsaneleri arasına taşımayı başardı. Bu yıl içinde pop müziğin efsanevi ismi Michael Jackson'ın da bulunduğu bir çok isme remix yapan Mousse T, aynı sene "best re-mixer" kategorisinde Grammy'ye aday gösterilerek Almanya'nın en önemli house müzik prodüktörlerinden biri oldu.

Mousse T, Horny'den sonra bir büyük bombayı da 2000 yılında patlattı. Mecazi değil, gerçek anlamda olan bir bomba olan ve 1960'lı yıllardan bu yana Soul müziğin en önemli isimlerinden olan Tom Jones'un işbirliğiyle ortaya çıkan "Sex Bomb" ile Mousse T, müzik listeleri bir kez daha alt üst etti. Yaratıcılığını her zaman farklı müzikal varyasyonlarla perçinleyen Mousse T, çıkardığı "Gourmet De Funk" ve "All Nite Madness" albümleri ve sayısız başarılı single ve remix çalışmalarıyla Almanya'nın house müzik dünyasına kazandırdığı en önemli isimlerin başında geliyor. Mousse T ayrıca, 2007 yılında en büyük hitlerini "Babelsberg Filmorchestra" ile birlikte yeniden düzenlediği çalışması da haftalarca müzik listelerinden düşmeyerek büyük başarı kazandı.

Istanbul'un en önemli dans müziği oluşumlarından HOUSEKEEPER, bir dans müziği efsanesi Mousse T'yi, 26 Ekim 2013 Cumartesi gecesi indigo'da gururla ağırlıyor!

Mousse T

ETKİNLİK TARİHİ

26 EKİM 2013, CUMARTESİ
26.10.2013 21:00:00 HOUSEKEEPER PRESENTS MOUSSE T. - 26 EKİM 2013, CUMARTESİ
INDIGO
Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Akarsu Sokak, No: 1-2-4-5 İSTANBUL BEYOĞLU

Etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

ETKİNLİK MEKANI

ETKİNLİĞİ TAKİP EDİN